İYİ Parti Milletvekili Devlet Bahçeli’ye özendi: ‘Tipitip’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in “Eski ittifak ortaklarımız CHP’ye oy verirse, CHP kesin kazanıyor. Ama başka bir partiye oy verirlerse, verdikleri parti değil, Denizli’de AKP kazanıyor” sözlerine karşılık veren İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, X hesabından ağır ifadeler içeren bir paylaşımda bulundu. Öztürk, Özgür Özel’e “Ulan TipiTip” diye seslendi.

MHP lideri Devlet Bahçeli de daha önce Özgür Özel için “CHP’nin tipitip grup başkanvekili” ifadelerini kullanmıştı. Özgür Özel ise Bahçeli’ye cevaben “Siyasetin Gargamel’i olmak Tipitip’i olmaktan daha iyi bir şey değil” demişti.

X hesabında Özgür Özel’i de etiketleyen Öztürk’ün paylaşımı şöyle:

“Denizli’den seslenmiş emanetçi arkadaş: ‘Eski ortaklarımız bize oy verirse kazanırız, kendi partilerine oy verirse Ak Partisi alır’ demiş.. Ulan TipiTip !!! Yıllardır sizin zihniyetiniz sayesinde bunlar iktidarda kalıyor. 2019’da sizinkiler oy vermediği için Denizli’de Ak Partisi kazanmıştı. Madem öyle çek adayını da biz kazanalım. İstanbul’a gidersin DEM’den medet beklersin, Buraya gelince İYİ’lerden medet umarsın. Sana gelince İyi, Bize gelince Ak Partiye kazandırıyor, Hadi ordan, işine bak.”

Pek çok kullanıcı Öztürk’ün ifadelerinin “saygısızca” olduğunu belirtirken Öztürk’ün sözlerine kendi partisinden de tepki geldi. İYİ Parti İstanbul Sanayi Komisyonu Başkanı Oktay Çakıcı şunları yazdı: “Değerli Vekilim, siyasi nezaketi eleştiri yaparken de hiçbir zaman bozmamak lazım. Aksi takdirde haklı olduğunuz bir konuda bile haksız duruma düşersiniz, tıpkı bu örnekte olduğu gibi… Farklı bir siyasi partinin genel başkanı için kullandığınız üslup ve ifade hiç hoş olmamış. Kendin için yapılmasını istemediğin bir şeyi karşındakine de yapmayacaksın. Biz İYİLER siyasete kalite, zarafet ve saygınlık getirmeliyiz. Bize yakışanı da budur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x