Samsung’dan şaşırtan Galaxy Ring sızıntısı

Samsung, uzun zamandır üzerinde çalıştığı giyilebilir cihazı Galaxy Ring için önemli adımlar atıyor. Şirket, Oura’nın patentlerini ihlal etmediğine dair bir yasal karar almak amacıyla dava süreci başlattı. Oura, bu ürün kategorisinde önde gelen firmalardan biri olarak biliniyor.

Dava dosyasının üçüncü sayfasında, Samsung’un Galaxy Ring’in tasarımını tamamladığı ve bu yılın Haziran ayı ortasında seri üretime başlamayı planladığı belirtiliyor. Ayrıca, ürünün ABD’de Ağustos ayı civarında piyasaya sürüleceği bilgisi de yer alıyor. Bu da, merakla beklenen Galaxy Ring’in çıkışına sadece iki ay kaldığını gösteriyor. Şirket, yeni giyilebilir yüzüğün hangi diğer ülkelerde satışa sunulacağı konusunda henüz bilgi vermedi.

Samsung’un, Galaxy Ring’i, altıncı nesil katlanabilir cihazlarıyla birlikte Temmuz ayında düzenlenecek Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtması bekleniyor. Şirketin geçmiş yıllardaki takvimi göz önüne alındığında, katlanabilir cihazlarını Temmuz ayında duyurup, Ağustos başında piyasaya sürdüğü biliniyor. Dolayısıyla, dava dosyasındaki bilgiler, Samsung’un yeni giyilebilir yüzüğünü Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtacağına dair söylentileri doğrular nitelikte.

Galaxy Ring’in sağlık izleme yetenekleri de belgede yer alıyor. Belgede, Galaxy Watch ve Samsung Health uygulaması gibi sağlık ve fitness takibi teknolojilerine yapılan büyük yatırımların devamı olarak, Galaxy Ring’in kalp atış hızı, kalp atış hızı değişkenliği, kan oksijen seviyesi, hareket ve uyku gibi verileri izleyerek kullanıcılara değerli bilgiler sunduğu ve sağlıklarını ve refahlarını geliştirmek için rehberlik sağladığı belirtiliyor. Ayrıca, kaydedilen veriler üzerinden bir “Enerji Skoru” sunulacağı da ifade ediliyor.

Samsung’un, Galaxy Unpacked etkinliğinde bu özelliklere ek olarak başka yenilikler de sunması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x