Egeli gençler, Türkiye’nin Milli Teknoloji Hamlesi yolculuğunu TEKNOFEST kuşağına anlatmaya devam ediyor

Ege Üniversitesi Sosyal Medya ve İletişim Topluluğu, Türkiye’nin, Milli Teknoloji Hamlesi yolculuğunu TEKNOFEST kuşağına anlatmaya devam ediyor.

Ege Üniversitesi Sosyal Medya ve İletişim Topluluğu (ESMİT), Türkiye’nin, Milli Teknoloji Hamlesi yolculuğunu gençlere anlatmak ve onları geleceğe yönlendirmek amacıyla Bornova Işıkkent Sait Güzelcan Ortaokulu’nda özel bir motivasyon ve ilham sunumu gerçekleştirdi.

Sosyal Medya ve İletişim Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Doğukan Yörükoğlu, Türkiye TEKNOFEST 2023 finalisti olarak, heyecan verici bir sunum gerçekleştirdi. Yörükoğlu, sunumunda, Türkiye’nin teknolojik olarak ilerlemesinin önemine vurgu yaparak ülkenin teknoloji alanındaki gelişimine katkı sağlamak adına yapılan çalışmalardan ve milli teknoloji hamlesi yolculuğundan bahsederek öğrencilere ilham verdi.

Gençlere, teknolojinin gücünü keşfetmeleri ve kendi hayallerini gerçekleştirmek için fırsatları değerlendirmeleri gerektiği konusunda cesaretlendirici mesajlar veren Yörükoğlu, Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar’ın sözlerini öğrencilere aktararak; “istisna bir sonuç bekliyorsanız müstesna koşullarda çalışmak zorundasınız” ifadelerini kullandı. ESMİT’in öğrencilere ulaşarak onları teknolojiye ve inovasyona teşvik etme çabası gösterdiğini, geleceğin teknoloji liderlerinin yetişmesine önemli katkı sağladığını vurgulayan Yörükoğlu,  ESMİT’in bu etkinliği ile gençlerin teknolojiye olan ilgisini artırarak ülkenin teknolojik gelişimine destek olmayı ve yeni neslin yeteneklerini ortaya çıkarmayı amaçladığını belirtti. Yörükoğlu,  “Bu tür etkinlikler, gençlerin geleceğe dair umutlarını ve hedeflerini güçlendirerek Türkiye’nin teknolojik ilerleyişine ivme kazandırıyor” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x